top of page

O nás

Jsme tým lidí, které spojuje vůle pomáhat ostatním. Jako nezisková organizace působíme na českém trhu již přes 20 let a naším hlavním cílem je využít dosavadních zkušeností a postupů k tomu, abychom pomáhali těm, kteří si sami pomoci nedovedou. Máme odborný tým dluhových a právních poradců, kteří s našimi klienty individuálně řeší jejich finanční a životní situaci a hledají s nimi nejvhodnější cestu k novým začátkům. Rovněž máme profesionální tým lektorů a odborníků, kteří pro naše klienty připravují rekvalifikační a vzdělávací kurzy s cílem zvýšit jejich šance na trhu práce, osvojit si potřebné dovednosti v profesním i osobním životě. 

PSX_20190925_190139_edited.jpg

Naší specializací je zejména odborné poskytování bezplatného dluhového a právního poradenství. Náš tým poradců je pravidelně proškolován zkušenými lektory tak, abychom klientům poskytovali kvalitní servis a cílenou pomoc při řešení jejich složité finanční a dluhové situace. 

 

Ministerstvo spravedlnosti ČR nám udělilo akreditaci pro poskytování služeb v oblasti oddlužení, což pro naše klienty znamená sepis a podání návrhu k insolvenci zcela ZDARMA. 

POMÁHÁME

  • osobám ve výkonu trestu odnětí svobody (i po jejich propuštění)

  • předluženým osobám

  • matkám na mateřské/rodičovské dovolené

  • ohroženým rodinám s dětmi

  • nízkokvalifikovaným či nezaměstnaným osobám

  • osobám se zdravotním postižením

  • cizincům, apod.

Naší další specializací jsou projekty, financované z Evropské unie. Zákazníkům nabízíme kompletní servis při přípravě a zpracování projektové žádosti. Hledáme pro ně vhodný dotační zdroj, přizpůsobujeme dle toho i projektový záměr a zajišťujeme celkovou administraci projektu. (více zde)

Spolupráce s českými věznicemi

Již řadu let úzce spolupracujeme s Generálním ředitelstvím Vězeňské služby ČR a v současné době působíme v 32 českých věznicích. Vytvořili jsme komplexní proces pomoci trestaným osobám k plnohodnotnému návratu do společnosti tak, abychom přispěli k trvalému snižování recidivy v ČR. Tento proces zahrnuje nejen vyřešení jejich dluhové situace, ale rovněž i zajištění ubytování a práce po jejich propuštění. (více zde)

chainlink-690503_1920.jpg

"...a z náhodného setkání se zrodila skvělá spolupráce v projektech zaměřených na resocializaci odsouzených ve výkonu trestu a reintegraci po jejich propuštění na svobodu.”

– Mgr. Alena Tesarčíková

komisař Komisí pro podmíněné propuštění

Probační a mediační služba

“...takto dlouhodobě nastavená vzájemná spolupráce na poli penitenciární péče s výše uvedenou o.p.s. je efektivní a napomáhá k reintegraci vězněných osob při jejich návratu do občanského života po propuštění z výkonu trestu.”

– plk. Mgr. Petr Suk

vrchní rada, ředitel věznice Jiřice

“...Spolupráce s VOLONTÉ CZECH, o.p.s. nabízí odsouzeným pomoc, kterou propuštění vězni oceňují
a snáze se dokáží přizpůsobit
a začlenit zpět do běžného života.”

– plk. Mgr. Martin Klapper

vrchní rada, tč. ředitel věznice Kynšperk nad Ohří

“...Celkové hodnocení dosavadní velmi aktivní a vstřícné spolupráceje velmi kladné, taktéž hodnotíme kladně odbornost lektorů a relevantnost poskytovaných informací a pomoci.”

– plk. PhDr. Gabriela Slováková, Ph.D.

vrchní rada, ředitelka věznice Kuřim

Dluhová a právní poradna KLEMENTINKA

Pokud chcete řešit svoje dluhy či právní problémy s nimi spojené, zavolejte nebo navštivte našeho poradce, který je vám k dispozici každé pondělí v Dluhové a právní poradně v Mladé Boleslavi.

 

tř. Václava Klementa 601/13 293 01 Mladá Boleslav
(budova Služby a školení MB)

KAŽDÉ PONDĚLÍ od 16 do 19 hod

bottom of page