top of page

I vězenkyně je zároveň matka, dcera: video z unikátního projektu pro odsouzené matky a otce

Aktualizováno: 27. 7. 2023

V neděli 14. května se ve Věznici Světlá nad Sázavou uskutečnil Den dětí, který přinesl odsouzeným ženám jedinečnou příležitost strávit čas se svými dětmi a rodinami mimo zdi věznice. Dětské dny pro odsouzené jsou oblíbenou aktivitou, která pomáhá rozvíjet a podporovat rodinné vazby. Hlavním cílem je, nepřetrhat rodinné vazby odsouzených a tyto vztahy udržovat i ve výkonu trestu.O Dětském dni, který jsme pro odsouzené matky uspořádali spolu s námi zaměstnanci Věznice Světlá nad Sázavou v rámci projektu "VOL Rodinu", jsme psali zde.


Nyní se můžete podívat na unikátní video, kde kromě samotných odsouzených mluví o důležitosti zachování rodinných vazeb i ředitelka Věznice Světlá nad Sázavou, brig. gen. Mgr. Monika Myšičková a Ing. Zuzana Bejó z VOLONTÉ CZECH, o.p.s.Další informace o našem projektu, včetně fotografií z Dětského dne najdete zde.


Den dětí byl realizován v rámci projektu "VOL RODINU", reg. č.: : CZ.03.02.02/00/22_017/0000254, je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost Plus a státního rozpočtu ČR.


Comments


bottom of page