top of page

Pro zvýšení uplatnění na trhu práce: kurz obsluhy motorových pil pro odsouzené z Věznice Všehrdy

Aktualizováno: 11. 9. 2023

Dne 8. září 2023 se uskutečnil další z řady našich odborných kurzů. Tentokrát obsluha křovinořezů a motorových pil pro odsouzené z Věznice Všehrdy. Kurz jsme uspořádali ve spolupráci se společností ProEduCo, s.r.o., naším partnerem v projektech zaměřených mj. na resocializaci odsouzených a zvýšení jejich kompetencí na trhu práce po propuštění z výkonu trestu.


Tímto kurzem prošlo celkem 8 vězňů. Kurz probíhal mimo areál věznice a odsouzení měli možnost upravit nejen Všehrdský lesík, ale rovněž prostor u dětského hřiště. Dřevo bude využito pro další výcvikové programy uvnitř věznice a zbývající část bude předána obyvatelům ve Všehrdech, což má přínos i pro místní komunitu.Kurz motorových pil Věznice Všehrdy

Naše organizace se dlouhodobě zaměřuje na práci s odsouzenými a na rozvoj jejich odborných dovedností. Cílem je zlepšit uplatnění propuštěných na trhu práce a usnadnit jim začlenění zpět do společnosti.


Kurz motorových pil Věznice Všehrdy

Důležitým partnerem v našich snahách je společnost ProEduCo, s.r.o., která nabízí odsouzeným, kromě odborných kurzů, i pracovní poradenství, pracovní diagnostiku a další vzdělávací aktivity zaměřené na zvyšování jejich odborných kompetencí na trhu práce. Tato spolupráce je součástí našeho společného závazku podporovat resocializaci a přispívat tak k lepší budoucnosti pro odsouzené i propuštěné, jejich rodiny i celou společnost.PODÍVEJTE SE NA VÍCE FOTOGRAFIÍ V NAŠÍ GALERIITato aktivita byla realizována v rámci projektu VOL ZAMĚSTNÁNÍ II, reg. číslo: CZ.03.01.01/00/22_032/0001122, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus a státního rozpočtu ČR. A je mj. zaměřen na zvýšení/obnovení odborných kompetencí pro trh práce včetně rekvalifikačních, normativních a odborných kurzů, včetně nabídky práce a ubytování pro osoby bez sociálního zázemí.
Comments


bottom of page