top of page

"Podporujeme inovace": Oddělení sociálních inovací MPSV hodnotí realizované projekty z výzvy 82, včetně úspěšné pilotáže GLM

V rámci výzvy 82 jsme realizovali náš pilotní projekt "Aplikace Good-Lives-Modelu v českém vězeňství" (GLM). Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) nás podpořilo jako donátor projektu a právě Oddělení sociálních inovací MPSV představuje inspirativní webové stránky, podcast a blog, kde sdílejí zkušenosti a poznatky nejen z realizovaných projektů.


Oddělení sociálních inovací MPSV spolu s Kompetenčním centrem pro sociální inovace nabízí cenný prostor pro všechny, kteří hledají nové podněty pro své projekty nebo se zajímají o užitečné metody a příklady dobré praxe. Na jejich webových stránkách  najdete detailní přehled aktuálních výzev a veškeré další potřebné informace.


Spolupráce na pilotním projektu GLM

Během pilotáže GLM jsme úzce spolupracovali s kolegy z Oddělení sociálních inovací. Jsme velmi rádi, že tomuto tématu věnují prostor i po skončení samotné realizace projektu. Na blogu "Podporujeme inovace"  si můžete přečíst příspěvek s názvem "Kauzalita v sociálních inovacích - příklady dobré praxe", který se kromě GLM věnuje také dalšímu projektu zaměřenému na práci s dětmi s autismem. Oba tyto projekty byly součástí výzvy 82 a oba se snažily pomocí inovací měnit a zlepšovat stávající systémy.


Podcast "Ministerský Jednorožec"

Kromě článků si můžete poslechnout i jejich podcast "Ministerský jednorožec". Ve 41. díle mluvila i naše kolegyně Lucie Maťátková, která měla na starosti advokační činnost v rámci projektu GLM. V podcastu se věnuje nejen kladům a záporům plánování a realizace Advokační strategie, ale také některým zásadním výsledkům rozsáhlé evaluace pilotního projektu.Jsme rádi, že se Oddělení sociálních inovací MPSV věnuje podpoře a šíření osvědčených praxí a inovativních přístupů. Věříme, že tyto projekty budou inspirací pro další iniciativy a přispějí k pozitivním změnám ve společnosti.


Comments


bottom of page