top of page

Odsouzené ženy z Věznice Světlá nad Sázavou oslavily se svými dětmi Den Matek

Aktualizováno: 24. 4. 2023

Ve spolupráci s Věznicí Světlá nad Sázavou jsme opět připravily pro matky ve výkonu trestu odnětí svobody a jejich děti Den matek. Oslavy probíhaly ve dnech 4. - 5. června 2022 v areálu Kadlečák ve Světlé nad Sázavou. Do příprav a realizace se zapojily právě odsouzené ženy, které jsou součástí našeho projektu "Mámu potřebuji".


První červnový víkend se rekreační středisko Kadlečák proměnilo v místo plné her, barev a dobré nálady. Za doprovodu známých superhrdinů čekalo děti mnoho překvapení. Absolvovaly cestu za pokladem, své dovednosti si vyzkoušely také v tvořivých dílničkách, projely se na poníkovi, nechaly si namalovat obličej různými veselými motivy, využít mohly také připravený nafukovací hrad.A aby byl zážitek dostatečně zaznamenám, maminky se se svými ratolestmi nechaly zvěčnit v připraveném fotokoutku. Celá akce vyvrcholila krásným písničkovým a pohybovým vystoupením dětského uskupení Čiperkové. Radost dětí byla umocněna také dárečky a výhrami, které jsme pro ně zajistili.
Děkujeme všem, kteří Den matek podpořili – především celému realizačnímu týmu z Věznice Světlé nad Sázavou a její ředitelce brig. gen. Monice Myšičkové, dále Pavlu Zvolánkovi z Vězeňské duchovenské péče, který akci podpořil jednak svou přítomností, ale také cukrovinkami pro děti. Poděkování patří také 1. náměstkovi generálního ředitele Vězeňské služby ČR plk. Tomáši Hůlkovi, který přijal pozvání a akci si rovněž nenechal ujít.
Na další fotografie ze Dne matek se podívejte níže:


V rámci projektu "Mámu potřebuji" se zaměřujeme nejen na nastavení, posilování a udržení kontaktu vězněných matek s jejich dětmi, ale rovněž i na řešení krizových situací a konfliktů. Ty většinou nastávají právě při nastavení a realizaci kontaktů odsouzené matky s dětmi.


Projekt "Mámu potřebuji", který je realizován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím OPZ. Registrační číslo projektu: CZ.03.2.X//0.0/0.0/17_076/0011449


Comments


bottom of page