Vyhledat
  • LUCIE

Vánoce s dluhy nebo bez nich?

Necelý týden do Vánoc a Vy stále balancujete nad propastí, ze které možná není úniku. Vaše finanční situace se nelepší – právě naopak! Stojíte a říkáte si - vždyť jsou Vánoce – to zvládnu, musím! Přiberu si třeba ještě jednu práci nebo to prostě pak nějak vyřeším. Vánoce prostě musíme mít krásné a tak musím celé své rodině dopřát, co si zaslouží - dárky!


Dárky, ano opravdu je nenosí Ježíšek, i když by se to většině z nás hodilo, a to hlavně ve chvílích, kdy se podíváme do své peněženky nebo na bankovní účet a tam se nám posmívá posledních pár korun, za které možná koupíme někde v akci kapra a suroviny na salát!


Je to tak – proto nesnášíme Vánoce – nemáme na ně. Nejhorší to je, když máme děti a ony by tak moc chtěly spoustu věcí, jako mají jejich spolužáci, nebo když chceme dát pod stromeček rodině třeba jejich vytouženou dovolenou, kterou si bezpochyby opravdu zaslouží.


NIC NENÍ TAK DŮLEŽITÉ, ABYSTE MUSELI SEBE I SVOU RODINU DOSTAT DO DLUHOVÉ PASTI


V těchto chvílích většina z nás opravdu stojí na hraně propasti a neví, kam se pohnout, zklamat své blízké a nedělat sobě ani jim další problémy v podobě dluhové pasti nebo jim udělat radost, ale v budoucnu je zklamat možná o to více a nevratně…

Období Vánoc je období, které je pro nás všechny velice psychicky náročné a často se díky tomu vánočnímu okouzlení, uchýlíme ke špatným rozhodnutím, které jsou již nevratné. Ono totiž půjčit si peníze, zdá se býti velice jednoduché – hlavně v dnešní době, kdy na nás za každým rohem kouká kdejaké „Peníze hned, Peníze na ruku, Peníze bez dokladu o výdělku atp.“ Ať už se rozhodnete půjčit si kdekoli – vždy Vám musí být jasné, že peníze musíte vrátit a pokud už nyní na hraně propasti víte, že nemáte z čeho půjčku splatit, neblázněte! Nic není tak důležité, abyste museli sebe i svou rodinu dostat do této propasti jménem dluhy – ono totiž zjistíte, že pokud z té hrany couvnete do bezpečí a vytvoříte pod stromeček třeba ručně vyrobený dárek nebo koupíte opravdovou maličkost a vysvětlíte všem momentální situaci, rodina Vás opravdu nezatratí, naopak ocení, že jste je nedostali do problémů horších, než v jakých třeba právě jste.


Díky tomu, že se naše společnost zabývá již několik let problematikou předluženosti a pomocí osobám, které se ocitli v dluhové pasti, víme, o čem mluvíme. A proto užívejte si Vánoční svátky tím, jaké jsou a ne tím, jaké a za kolik jste pořídili dárky pod stromeček. Vznikají pak opravdu problémy, ve kterých nikdo z nás nechce být.


Pokud se přece jen Vy nebo kdokoli z Vašeho okolí dostanete do jakýchkoli potíží s dluhy a nevíte, jak se z této situace dostat, pak nezapomeňte, že jsme tu pro Vás!


VOLONTE je totiž společnost, která se Vám snaží pomoci.

Kontaktujte nás na tel.: 223 550 060 na mail: info@volonte.cz

nebo dluhoveporadenstvi@volonte.cz.

0 zobrazení

© 2019 VOLONTÉ CZECH, o.p.s.