Vyhledat
 • LUCIE

10 TIPŮ, co dělat, když Vám splátky přerůstají přes hlavu

Tuhle situací zná většina z nás. Potřebujeme bydlet, nějak se dopravovat do práce, vozit děti do školy a na kroužky, potřebujeme prostě nějak „normálně“ fungovat! U každého z nás to „normálně“ je vnímáno úplně jinak, takže každý si laťku svého „normálně“ nastaví podle svých potřeb! Problém začíná až ve chvíli, kdy si pro splnění svého „normálně“ musíme pomoci půjčením finančních prostředků. Naše každodenní situace, a nejen ty, nás ale dokážou dostat do začarovaného kruhu s názvem splácení!.


Říkáme si, vše je v pořádku tohle splácet můžu i se zavřenýma očima, jelikož mám práci, kde mám dostatečný plat nebo mám jakýkoli jiný pravidelný příjem, kterým splátku či dokonce splátky v klidu zvládnu. A pak to přijde…


Přišel den odeslání pravidelné splátky a Vy z nějakého důvodu nemáte na její zaplacení a co teď?


Nezoufejte! Vždycky je tady nějaká cesta! Jediná cesta, která je vždycky špatná je neřešit situaci a čekat, že se sama vyřeší – prostě dělat mrtvého brouka! To nikdy, nikdy, nikdy nikomu z dluhů nepomohlo!


Nejdřív musíte posoudit svou situaci. Pokud totiž víte, že Vaše potíže se splácením jsou jen krátkodobé a další měsíc se vrátíte zpět k pravidelnému splácení je řešení situace jednodušší, ale pozor, řešit se musí! Pokud ale již nyní víte, že Vaše problémy se splácením budou dlouhodobější, protože jste například přišli o práci, o jeden rodinný příjem nebo už jste to s půjčováním opravdu přehnali a Vaše prostředky už Vám nestačí, dostáváte se do situace, která není dobrá, ale vše je řešitelné, pokud se to řeší včas!


Jak se tedy v těchto situacích zachovat?


 1. Nikdy nedělat mrtvého brouka!

 2. Vždy kontaktovat svého věřitele dříve než budete v prodlení a komunikovats ním!

 3. V komunikaci s věřiteli vždy jednejte písemně. Dopisy zasílejte doporučeně, uschovejte si podací lístek a kopii Vašeho dopisu!

 4. V případě krátkodobých potíží postačí mnohdy např. jen žádost o odklad splátky!

 5. V případě potíží dlouhodobého charakteru, požádat věřitele o změnu splátkového kalendáře!

 6. Vždy přebírat veškeré poštovní zásilky! Je důležité, abyste byli informováni o postupech věřitele a o jeho konání! Nepřebíráním zásilek ztrácíte možnost včas se bránit!

 7. Pokud máte půjčku od nějaké nekalé nebankovní společnosti a nemůžete splácet kvůli nesmyslně narůstajícím úrokům, je nutné vyhledat odbornou pomoc!

 8. Vždy si schovávejte doklady o platbách(ústřižky složenek či výpisy z účtu)!

 9. Pokud si ani teď nevíte rady, kontaktujte nás zde ! Rádi Vám s Vašimi dluhy pomůžeme!

 10. Nevěště hlavu, vždy je cesta!


Jsme tu pro Vás! :-)

0 zobrazení

© 2019 VOLONTÉ CZECH, o.p.s.